AnasayfaDoğum Koçluğu

Doğum Koçluğu Nedir?

Doğum koçluğu, kendi doğal süreci içerisinde gerçekleşen bir olgunun kolaylaştırılması ve desteklenmesi için kişilere, tecrübe ile birlikte profesyonel bilgi ve beceriyi de, kişilerin içsel kodlarında bulunan potansiyellerini en etkin biçimde kullanmalarına olanak sağlayacak şekilde sunan bir hizmeti içerir.

Doğum koçluğu, tüm hamilelik, doğum sırası ve doğum sonrası süreçte, aileyi fiziksel, bilgisel, manevi yönden destekleyen, tıbbi ve psikoterapötik olmayan bir yaklaşımdır. Doğum Koçluğu, hamilelik sürecinde anneye eşlik etmek, sağlık, beslenme, nefes eğitimi, egzersizler yolu ile sağlıklı bir hamilelik geçirmeye yardımcı olmak; doğum sırasında masaj, diğer tekniklerle destek olmak; lohusalık sürecinde anne sütü ve beslenme, emzirme ve bebek bakımı konularında anneyi desteklemektir.
Doğum süreçleriyle ilgili koçluk hizmeti almak isteyen ailelerin, hamilelik sürecinde iletişime geçmesi ve destek sürecinin erken başlaması önemlidir.

Hamile Yogası

Doğum öncesi yoga, hamilelerin vücutlarını ve zihinlerini hamileliğe, doğuma ve anneliğe nasıl hazırlayacakları hakkında destek verir. Bebekleriyle olan bağı kuvvetlendirmelerini sağlarken, zihinsel örüntülerden ve endişelerden arınarak kendi duyumlarına güvenmeleri için alan tanır. Bu nadide yolculuğu nazik, şefkatli ve keskin bir dikkatle yapmalarına yardımcı olur. Benden “doğum koçluğu” hizmeti alan anne adaylarına, doğuma kadar olan yolculuklarında ayrıca “hamile yogası” eğitimi hediye ediyorum. Koçluk seanslarımızı, yoga dersleri ile tamamlayarak dingin bir ruh ve güçlü bir bedenle bebeğinizi karşılamaya hazır olacaksınız…

Susuz Mah. 2. İnönü Cd. Göksu Marina Sitesi A blok D:28 Etimesgut/Ankara

WeCreativez WhatsApp Support
Sorularınızı yanıtlamak için buradayım. Bana herşeyi sorabilirsiniz.
Nasıl Yardım Edebilirim?