Hakkımızda2018-11-22T14:34:06+00:00

Hakkımızda

Fotoğrafçılık Maceramız Nasıl Başladı?

Seneler evvel, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan iki gençtik. Meslek hayatımızda gazetecilik ve reklamcılık alanında yol alacağımızı sanıyorduk.

Yıllar geçti, hayat bizi yeniden buluşturdu ve okul arkadaşlığı hayat arkadaşlığına dönüştü. Birimiz, ulusal basının en büyük yayın organında gazetecilik yapıyor, magazinden ekonomiye geniş bir perspektifle haber peşinde koşuyordu. Birimiz, reklamcılıkla başladığı meslek serüvenini, yayıncılık, yazarlık ve belgesel yapımcılığı ile sürdürüyordu. Nihayetinde ikimizin mesleki buluşma noktasının “fotoğrafçılık” olacağını o zamanlar bilmiyorduk…

Yazılı ve görsel medyada attığımız imzalar birikince, BABA YAPIM Medya ve Ajans Hizmetlerini (www.babayapim.com.tr) kurduk. Profesyonel tecrübemizi meraklı ruhumuzla kaynaştırıp, kişisel ve kurumsal fotoğraf/video taleplerinde bir çözüm noktası oluşturduk. Teknik olarak günceli takip eden ekipmanımız ve beraber çalıştığımız ekip arkadaşlarımızla; ürün, reklam, moda, imaj fotoğraflarından özel gün fotoğrafçılığına uzanan bir skalada fotoğraflar çekmeye başladık. Bu arada iki kızımız dünyaya geldi ve hayatımıza doğum fotoğrafçılığı da girmiş oldu.

Aynı zamanda, reklam ajansı olarak tasarımdan baskıya tam hizmet ajansı olarak faaliyet göstermeyi sürdürdük. TRT başta olmak üzere kamu ve özel sektöre belgeseller, tanıtım filmleri, animasyonlar ve klipler hazırladık. Bu alanda projelerimiz devam ediyor.

Elbette, hizmet arzını belirleyen en önemli faktör tüketici talepleridir. Özel gün fotoğrafçılığı alanında talep yoğunlaşınca, “BABA FOTOĞRAF” olarak bir alt marka oluşturduk. Başta düğün fotoğrafçılığı ve doğum fotoğrafçılığı olmak üzere, özel gün çekimlerini bu bünyede gerçekleştiriyoruz.
Teknik altyapımız ve ekibimizle, kendimizi sürekli eğiterek ve yenileyerek, bu alanda severek çalışıyoruz. En güzel işleri çıkarma heyecanımızı, merakımızı hep ileriye taşıyoruz.

“Dileriz, sizinle de tanışır ve güzel anlarınızı paylaşma fırsatı yakalarız…”

NESRİN YANIK ÇORAKBAŞ